ЄС не поспішає вкладатися в облаштування українського кордону — експерт

kordon2
Фото: dpsu.gov.ua

Євросоюз виділяє кошти на облаштування українського кордону ще з 2004 року, але більшість дій з реалізації цих угод не виконуються українською стороною, тому представники ЄС вважають ризиковими такі фінансові вкладення, заявив в ефірі радіостанції Голос Столиці експерт з питань митної політики Юрій Федчишин.

У пунктах пропуску на держкордоні з 9 служб залишаться тільки дві — Державна прикордонна служба та Державна фіскальна служба. Про це заявив прем’єр-міністрАрсеній Яценюк. Він уточнив, що будуть здійснені зміни, які лежать в рамках виконання плану дій щодо лібералізації візового режиму з Євросоюзом. Прем’єр також додав, що перевірка документів під час проходження прикордонного контролю в аеропортах буде займати близько 10 секунд.

Детальніше про «прикордонні» нововведення і про терміни їх реалізації в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів експерт з питань митної політики Інституту суспільних досліджень Юрій Федчишин.

У цих службах, які прибирають, дійсно немає необхідності?

— В них є певна потреба, просто в Україні склалася така практика, що вони не завжди виконують свої функції належним чином, принаймні, на це скаржаться імпортери. І важливою стає саме печатка від цих організацій, яку потрібно поставити. Проблема не в тому, що ці служби існують, а в тому, що є такі формальні обов’язки, які лягають на імпортерів.

Яценюк стверджує, що повністю змінюється система управління держкордоном. Які ще ключові зміни плануються?

— Зараз складно сказати, тому що це не задокументовано. А взагалі нововведення стосуються, як заявляв Яценюк, лібералізації візового режиму.

Європа виділяє Україні гроші, але на облаштування кордону потрібно набагато більше коштів…

— Насправді, гроші виділяють давно, і виділяють їх ще з тих пір, як ЄС наблизився до кордонів України, тобто зі вступом наших сусідів до ЄС. Тобто фінансування йде ще з 2004 року, але воно, як кажуть самі представники ЄС, ризикове, тому що більшість дій з реалізації цих угод виконується українською стороною, а не ЄС. Можливо, через це наміри не реалізовані повною мірою.

Яценюк каже, що нові кадри будуть підготовлені за принципом поліції. Ви підтримуєте цю ініціативу?

— Звичайно ж, її потрібно підтримувати, але питання в тому, як вона буде реалізована. Вже оголошувалися подібні ініціативи в інших відомствах, але поки вони йдуть не дуже швидко. Наприклад, реформа поліції триває вже досить довго, але поки ми можемо побачити результат тільки в деяких містах. Все це поки залишається деклараціями, але, звичайно ж, треба реформувати ці галузі, потрібно реформувати самі механізми функціонування цих служб. І знову ж, це якраз у сфері повноважень Кабміну.

Читати повністю: http://newsradio.com.ua